Милан победи с 2:0 Атлетико (Мадрид) в четвъртфинален дуел от UEFA Youth League до 19 години, с което си осигури място на полуфиналите в надпреварата. Легендарният Паоло Малдини, който днес е технически директор и реално най-силният човек в клуба, изгледа с удоволствие мача на бъдещето на росонерите на базата на Милан. Вие видяхте двубоя по MAX Sport 3 HD.

Полският талант Дариуш Столмах откри в 12-ата минута, а Юнс Габриеле ел Хилали удвои в 67-ата, като и при двата гола вратарят на гостите Алехандро Итурбе трябваше да се намеси по-добре. Вторият дори остава със съмнения да е автогол и е спорно дали няма да бъде записан така в официалните статистики на УЕФА.

По същото време Спортинг победи Ливърпул с 1:0 у дома и също е полуфиналист, като единствения гол вкара Рибейро в 65-ата минута. Драмата там бе още в началото, като един от най-големите таланти на гостите Бен Доук падна след тежък сблъсък глава в глава със съперник, опита да продължи, но се олюля и пак падна на терена.

Той бе сменен още в осмата минута, но първите информации са, че тестовете не са показали притеснителна картина. Става дума за комоцио, като се очаква момчето да не играе 14 дни.