Шампионът на Италия Интер започва тазгодишното си участие в турнира за Купата на страната срещу любим съперник. Днес “нерадзурите”, които влизат в надпреварата директно на 1/8-финал, ще се изправят у дома срещу отбора на Емполи, който пък вече изигра и спечели два мача, за да стигне до тази фаза.

Двубоят ще може да гледате на живо от 22:00 часа по MAX Sport 3 HD.

Емполи определено е един от отборите, срещу който Интер обича да играе и го прави повече от успешно. Миланският гранд е в серия от осем поредни победи срещу тосканци, като за последно не успя да победи този съперник през 2015 година (0:0).

Последната победа на Емполи над Интер пък датира от далечната вече 2006 година. Двата тима са играли за Купата на страната два пъти - през сезон 2006/2007, когато Интернационале печели в два мача с по 2:0. От 1998 година насам двата отбора са изиграли 25 мача помежду си, като в 20 от тях победата е била за отбора от Милано.

По-рано в сряда вечер в програмата на MAX Sport 3 HD е залегнал още един италиански двубой за Купата, отново противопоставящ два елитни отбора. От 18:30 часа Сасуоло и Каляри ще премерят сили в битка, която ще класира един от двата тима сред последните осем в турнира.

Любопитното в случая е това, че тези два отбора не могат да се победят в последните си пет мача, които неизменно завършват при равен резултат. За последно двубой между тези два тима, който не приключва при хикс, имаше на 26 януари 2019 година, когато Сасуоло спечели с 3:0.

Утре вече пък ще стане ясен и последният четвъртфиналист, който ще бъде излъчен от двубоя между Рома и втородивизионния Лече. Този мач също ще може да гледате пряко по MAX Sport 3 HD от 22:00 часа българско време в четвъртък вечерта.

Към момента са ясни две от четвъртфиналните двойки: Милан - Лацио и Фиорентина - Аталанта, Ювентус oчаква Сасуоло или Каляри, а Рома или Лече ще играе с Интер или Емполи.