Ливърпул се класира с лекота за ¼-финалите в Лига Европа и отново доказа защо е сочен за фаворит номер 1 за трофея.

Пряко в ефира на MAX Sport 3 HD мърсисайдци унищожиха с 6:1 чешкия шампион Спарта Прага. Впечатляващ резултата, особено на фона на победата с 5:1 в първата среща.

Тимът на Клоп вкара първите 4 гола само в рамките на 7 минути, а едва в края на полувремето Спарта върна един гол. В началото на второто полувреме обаче домакините забиха нови два гола.

С 2 попадение се отличи Коди Гакпо, а по 1 добавиха Собослав, Салах, Дарвин и Боби Кларк.

Жребият е в петък.

В следващата фаза място си осигури и Аталанта. Италианският тим бе завършил 1:1 в първата среща със Спортинг, а на реванша се оказа догонващ в резултата в 33-тата минута.

През втората част обаче бергамаските стигнаха до пълен обрат след голове на Скамака и Лукман, като спечелиха с двубоя с 2:1 пряко по MAX Sport 4 HD.

Рома също продължава напред след загуба с 0:1 от Брайтън на реванша, но победата с 4:0 в първата среща се оказа предостатъчна.