Ливърпул продължава с впечатляващите си изяви и спечели с 3:1 първия 1/4-финал от Шампионската лига, който гледахте на живо по MAX Sport 4.

Мърсисайдци бяха безпощадно ефикасни в двубоя срещу Бенфика и взеха солидна преднина преди реванша, записвайки десета поредна победа в гостуване в този турнир.

Звездната селекция на Юрген Клоп поведе в резултата в 17-ата минута с изненадващ голмайстор - бранителят Ибрахима Конате. Той се разписа с глава след центриране на Анди Робъртсън, като отблеяза дебютното си попадение за клуба.

Интересното е, че това бе шести гол за Ливърпул от статично положение за този сезон в Шампионската лига, а само за сравнение - в миналата кампания мърсисайдци нито веднъж не успяха да се разпишат по този начин.

Домакините имаха своите шансове, но Ливърпул успя да удвои в 34-ата след попадение на Садио Мане, който отблизо прати топката във вратата. За сенеглаеца това беше 22-ри гол в надпреварата, като така изпревари легендата Стивън Джерард и има само Мохамед Салах пред себе си.

След почивката Бенфика успя да върне интригата с гол на Дарвин Нуньес, който се възползва от грешка на Конате. Защитникът на Ливърпул допусна топката да мине под краката му и донякъде развали отличните впечатления след гола си. Уругваецът пък продължава да събира скалпове на европейски шампиони, след като преди това порази вратите на Барселона, Байерн и Аякс.

Играчите на Бенфика опитаха да изострят играта, но Ливърпул пое контрола над срещата.

В самия край на мача пък Луис Диас се възползва от грешка в отбраната на домакините и реши всичко с трети гол за Ливърпул.

За Клоп това беше 120-ти европейски мач като наставник, а той стана първият мениджър на "червените", под чието ръковдоство са постигнати осем поредни победи навън във всички турнири!

Реваншът е на "Анфийлд" е на 13 април от 22 часа.