Роберт Левандовски продължава с отличната си форма и вкара в девети пореден мач в Шампионската лига, а Байерн удължи победната си серия на пет мача от началото на сезона в турнира. Германският шампион остава с пълен актив, след като надви с 2:1 Динамо (Киев) като гост и с този успех си гарантира първото място в крайното класиране на група Е.

Срещата от снежната украинска столица бе предавана пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

Левандовски откри резултата след близо четвърт час футбол, когато препарира противниковия вратар с перфектно изпълнена задна ножица за 1:0. Малко преди края на първото полувреме Кингсли Коман, който донесе на баварците трофея в Шампионската лига с победен гол срещу Пари Сен Жермен през 2020 година, добави и втори гол за своя тим.

Домакините претендираха за дузпа моменти преди втория гол на съперника, но проверка с ВАР показа, че такава няма.

През второто полувреме Динамо стигна до първия си гол в груповата фаза на турнира този сезон, след като Денис Хармаш намали резултата в 70-ата минута, но после Динамо нямаше сили за изравняване, макар Мануел Нойер да бе на косъм от това да направи фатална грешка, излизайки далеч от вратата си минути преди края.

Байерн е лидер в класирането с 15 точки, докато Динамо е на дъното с едва 1.