Лестър победи ПСВ в Айндховен с 2:1 в четвъртфинална среща-реванш от дебютното издание в Лигата на конференциите, която можехте да проследите пряко по MAX Sport 3 HD.

Така "лисиците", които през 2016-а станаха шампиони на Англия, за първи път ще играят на полуфинал в европейски клубен турнир. Те постигнаха това след обрат през второто полувреме и победен гол в 87-ата минута на срещата. Първият двубой в Англия завърши при резултат 0:0.

ПСВ пропусна за първи път от 2005 година да се класира на полуфинал в евротурнирите.

Срещата започна на много високи обороти и в 14-ата минута Каспъе Шмайхел направи изумително спасяване с една ръка на вратата на Лестър. Това се случи след центриране от левия фланг и удар от воле на Марио Гьотце. На противоположната половина се откри изгоден шанс пред Харви Барнс, който стреля покрай вратата, останал сам срещу Мвого.

ПСВ играеше по-добре в този период и заслужено поведе в 27-ата минута. Грешен пас на Юри Тилеманс позволи на Гьотце да асистира на Еран Захави, който вкара с удар от малък ъгъл. До края на полувремето Джордан Тезе имаше ключова роля за запазването на аванса, след като изчисти топката от голлинията след удар на Джеймс Мадисън.

През втората част идвата отбора продължиха да са много активни в атака и направиха няколко ключови пропуски, като най-големият от тях бе на Ибрахима Сангаре за домакините.

Лестър дочака своя момент в 77-ата минута. Айосе Перес получи на аут линията и финтира защитник преди да подаде към нахлуващия Мадисън. Последва безпощаден удар за 1:1.

В 83-ата минута опасен шут на Перес бе спасен от вратаря, но "лисиците" удариха с окончателен победен удар в 87-ата. Страхотна комбинация донесе удар на Адемола Лукман, който бе спасен, но след това защитникът Рикардо Перейра направи успешна добавка.

По този начин английският отбор изхвърли ПСВ от надпреварата, като сложи и точка на серията на "филипсите" от 15 поредни мача без загуба във всички турнири. На полуфинал Лестър ще се изправи срещу Рома.