Лацио победи Салернитана като гост с категоричното 3:0 в среща от 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Два гола на Чиро Имобиле и един на Мануел Лазари донесоха успеха за "римските орли", като така те се изкачиха до шестото място с актив от 35 точки. Салернитана, който преди дни постигна изненадваща победа над Верона, остава последен с 11 точки и едва четири при своите домакинства.

Лацио си реши мача още в началните минути. В седмата Чиро Имобиле вкара с удар по земя след красива асистенция на Сергей Милинкович-Савич. Двамата продължават да комбинират прекрасно през сезона.

В десетата минута Имобиле вкара втория си гол. Бе точен на празна врата след още една перфектна асистенция, този път на Педро.

Последваха още голови ситуации пред вратата на Салернитана, включително и удар в гредата, но Лацио се нуждаеше от контраатака, за да вкара третия си гол. Случи се в 66-ата минута, когато Мануел Лазари вкара сам срещу вратаря.

В друг мач, който се игра по-рано, Торино успя да обърне Сампдория като гост и да победи с 2:1.

Гледайте мачовете от Серия "А" в ефира на Max Sport 3 HD.