Лацио се спаси с гол в 90-ата минута срещу Лече - 2:2 в Рим, за да успее все пак да избегне четвърта загуба в последните пет шампионатни мача.

Но двубоят, който видяхте по MAX Sport 3 HD, вкарва "орлите" в допълнителни проблеми и доскоро изглеждалото сигурно участие в Шампионската лига, вече изглежда доста проблематично.

Сергей Милинкович Савич все пак донесе ремито на тима си с глава в края, след като Лече пропусна достатъчно шансове да води по-убедително. А Лацио - да изравни поне два пъти, преди удара на сърбина.

Гостите изпуснаха дузпа в първите минути, преди Чиро Имобиле да открие за римския тим. Още до края на полувремето обаче с хубав далечен удар изравни Реми Оден. Пак той отбеляза без забавяне в 51-вата минута за 1:2 и Лече вече държеше контрола.

Педро на два пъти бе близо до изравнавяне, преди Милинкович Савич все пак да вкара.

Лацио е трети с 65 точки, Интер е с 63, а Милан има 61. При победи днес на двата гранда от Милано, изведнъж ситуацията на римските "орли" за четворката ще се окаже сложна. Отборът е с една победа от последните пет двубоя.