Лацио се наложи над Аталанта с 2:0 като гост и изпревари тима от Бергамо в класирането. Двата отбора имат по 24 точки, но римляните имат по-добра голова разлика и вече са в топ 3.

Мачът бе предаван пряко по MAX Sport 3 HD.

Лациалите излязоха напред в резултата още в десетата минута, когато точен бе Матия Дзакани, който оползотвори асистенция на Педро.

Гостите нанесоха своя удар в началото на второто полувреме чрез Фелипе Андерсон, който вкара за 2:0.

Безпомощността на Аталанта се изрази в края на мача, когато с червен картон бе изгонен Луис Муриел и сложи край на надеждите на бергамаските за нещо от този мач. Това бе шеста суха мрежа за тима на Маурицио Сари.

Преди това пък Болоня взе важна победа срещу директен конкурент за оцеляване. Тимът на Тиаго Мота спечели с 2:0 домакинството си на Лече и се отдалечи от зоната на изпадащите. Това е първа победа в последните пет мача в Серия А и първи успех под ръководството на Мота.

Марко Арнаутович откри резултата от дузпа в 13-ата минута, а в 35-ата Люис Фъргюсън вкара за 2:0.