Днешният вторник ни предлага два вълнуващи сблъсъка от осминафиналите за Купата на Италия, които ще може да наблюдавате по Max Sport 3 HD.

Първо в 18:30 часа е срещата между Лацио и Удинезе на "Стадио Олимпико", която трябва да опредеи съперника на Милан в четвъртфиналите.

Срещата обещава да е много интересна, тъй като през декември тези два отбора направиха зрелищно 4:4 на този стадион, като освен изобилие от голове, имаше и три червени картона.

През миналия уикенд Лацио се забавлява срещу последния Салернитана и го победи с 3:0, а Удине имаше злощастието да гостува на Ювентус, като загуби с 0:2.

Днешните гости имат едва две победи далеч от дома през този сезон - срещу Специя и Каляри. Те преследват първи четвъртфинал от 2014-а, докато Лацио неизменно достига тази фаза в последните десет издания.

В другия осминафинален сблъсък тази вечер Ювентус приема Сампдория от 22 часа.

"Бианконерите" са актуален шампион в турнира и се намират в добра форма, като нямат загуба от 27 ноември. Същото не можем да кажем за гостите, които са с три поредни поражение, включително и това от Торино след обрат през уикенда.

Самп все пак затрудни своя по-именит съпенрик в началото на сезона, когато загуби с 2:3 в Торино. Любопитно е, че двата съперника не са се изправяли един срещу друг в турнира за Купата през този век.