Реал (Мадрид) увеличи аванса си на върха в Ла Лига.

Кралете победиха Майорка с 3:0 като гост в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

По този начин Реал дръпна пред Севиля на 10 точки, като до голяма степен обезсмисли битката за тилата 10 кръга преди края на шампионата.

А в обектива на прожекторите тази нощ бе Карим Бензема, героят на Реал от историческия обрат в Шампионска лига срещу ПСЖ.

Този път французинът не вкара драматичен хеттрик, но с два гола помогна на Реал да стигне до класическия успех.

След нулево първо полувреме Винисиус откри за Кралете, след това с два гола, единият от които от дузпа, Бензема помогна на Реал да постигне задължителната и напълно залсужена убедителна победа. Французинът изравни най-резултатния си сезон с екипа на "белия балет" - 32 попадения през 2011/12, с тази разлика, че тогава му трябваха 52 мача във всички турнири, докато сега - 34.

Лошата новина обаче за него дойде в 85-та минута, когато напусна контузен - колко сериозна е травмата и дали ще е на линия за неделното Ел Класико, ще стане ясно в близките дни.