Драма в Москва откри груповата фаза на Лига Европа, най-интересните мачове от която ще може да наблюдавате в каналите на MAX Sport HD.

Полският шампион Легия (Варшава) победи с 1:0 руския гранд Спартак (Москва) в мач от Група "С" на турнира.

Поляците успяха да изкопчат ценния успех с гол в последните минути на мача, когато точен бе косоварят Лирим Кастрати.

С основна заслуга за гола обаче бе неговият съотборник Ернес Мучи от Албания, който в 91-ата минута на мача по перфектен начин надбяга руски бранител по левия фланг.

В ситуацията имаше и доза късмет, защото топката се разходи около 10 метра по страничната линия, но не напусна пределите на терена, а Мучи отправи страхотно центриране, което от няколко метра Кастрати превърна в гол.

Така Легия грабна трите точки от мача, като временно оглави тази група "С", в която осве поляците и тима на Спартак, са още английският Лестър и италианският Наполи.

Мачовете от Лига Европа гледайте в каналите на MAX Sport HD.