Валядолид изстрада първата си победа след завръщането си в елитната дивизия на испанския футбол. Отборът на бразилската легенда Роналдо спечели с 1:0 срещу Алмерия след късен гол, който падна в продължението на мача.

Успехът на тима от Кастийя-Леон бе излъчен пряко по MAX Sport 4 HD.

Ако домакините не бяха успели да победят в понеделник вечер, щяха да изравнят антирекорда си за най-много поредни двубои без успех в Ла Лига - 16. Най-лошата серия в клубната история датира от 1996 година насам.

Дебютен гол на Шон Вайсман в 93-ата минута прекъсна серията от 15 мача без успех на Валядолид, която бе започнала още преди изпадането на клуба през сезон 2020/2021 и продължи с началото на този шампионат и завръщането при най-добрите.

Сержи Гуардиола буквално разтресе напречната греда в 34-ата минута с глава, пропускайки да даде преднина на домакините. В крайна сметка те ликуваха след гол на Вайсман за 1:0. Съдиите дълго гледаха повторение на ситуацията, след като футболист на домакините игра с ръка по-рано в атаката, но в крайна сметка зачетоха попадението.

Валядолид изскочи от зоната на изпадащите и вече е шестнадесети с 4 точи, а със същия актив Алмерия е на тринадесето място.