Много интересни двубои предложи днешната програма от Купата на Африка в ефира на MAX Sport 1 HD.

В Група С участието си в надпреварата стартираха два от големите фаворити за трофея - шампионът Сенегал и Камерун.

Камерунците не успяха да спечелят в двубоя си с Гвинея и стигнаха само до точка, въпреки че играха цяло полувреме с човек повече на терена.

Гвинея поведе с гол на Мохамед Байо в десетата минута, а през втората част Камерун се възползва от численото си превъзходство и изравни в 51-вата минута с гол на Франк Магри.

В другия двубой от групата, който отново бе излъчван пряко по MAX Sport 1 HD, aктуалният шампион Сенегал стартира успешно, след като разби с 3:0 Гамбия на "Стад Шарл Конан Бани".

"Лъвовете на Теранга" спечелиха с попадения на Пап Гей и Ламин Камара (2). Гамбийците пък, за които игра бившият нападател на ЦСКА Али Соу, бяха с човек по-малко на терена през цялото второ полувреме.

И нещо любопитно - заради технически проблем над 30 минути от двубоя останаха "на тъмно", след като телевизионният сигнал за целия свят прекъсна.