Кадис спечели с 2:1 като гост на Селта в първия мач от петия кръг на испанската La Liga. За гостите това бе първа победа за сезона и им осигури спокойствието на вече пет точки, докато домакините остават без успех и са в зоната на изпадащите с актив от 1 т.

"Жълтите" нанесоха своя удар за пет минути в края на първото полувреме, като Антони Лосано откри, а Луис Еспино Гарсия довкара топката след пропусната дузпа от Салви Санчес, която вратарят на Селта Мати Дитуро отби в краката му.

Санти Мина върна красиво попадение в средата на второто полувреме, но това не бе достатъчно на домакините. Те губят за четвърти път през сезона, имат и едно реми.

Важен двубой даде старт на кръга и във второто ниво на испанския футбол - Сегунда дивисион.

Нигериецът Умар Садия заби два гола за Алмерия при гръмката победа с 4:0 като гост на Алкоркон. Така попаденията на африканския нападател за сезона вече са 4, а тимът му е втори в класирането с 12 точки.

Домакините остават предпоследни с три точки от една победа и пет загуби в първите 6 кръга.

Гледайте мачовете от La Liga и второто ниво в Испания - Сегунда, в каналите на MAX Sport HD.