Аякс и Фейенорд се издъниха в днешните си мачове от Ередивизи, които наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Лидерът Фейенорд пропусна шанс да увеличи аванса си на върха, правейки 1:1 с тима на Утрехт.

Но ротердамци трябва да са изключително щастливи, че дори взеха нещо от този мач, защото до последната минута домакините имаха аванс, който Йенс Тоорнстра им даде още в началото на мача.

В последната минута обаче дойде мигът на Алиреза Джаханбакш, който вкара за крайното 1:1.

Минути по-късно Аякс излезе на терена за гостуване на НЕК Ниймеген в опит да се приближи само на точка от Фейенорд, но пропусна този шанс.

ПСВ с домакинска издънка при рестарта в Нидерландия

Шампионите също направиха 1:1, след като Дейви Клаасен откри в 38-ата минута, а в началото на втората част Ландри Димата изравни за НЕК.

Така след 15 кръга Фейенорд е лидер с 34 точки, следван от Аякс и ПСВ с по 31, а Твенте и АЗ Алкмаар имат по 30.