Интер постигна много лесна победа с 5:0 при гостуването си на Салернитана в среща от започналия днес 18-и кръг в италианската Серия "А".

"Нерадзурите" не срещнаха почти никаква съпротива срещу "боксовата круша" на първенството. Домакините имат сериозни проблеми със собствеността и дори е под въпрос участието им в елита до края на сезона. Това няма как да не се отрази и на терена.

Мачът за Интер дойде в деня, в който бе обявено, че Кристиан Ериксен вече не е част от клуба и напуска по взаимно съгласие. Датчанинът има сърдечен проблем, за който стана ясна при стряскащия му припадък в мача срещу Финландия на Евро 2020. Победата за Интер гарантира, че шампионът ще е първи след края на този кръг, защото вече събира 43 точки и води с четири на втория Милан. Салернитана остава само с една победа и е последен с осем точки.

Интер си направи лесен мача с гол още в 11-ата минута, който дойде след изпълнение на ъглов удар и удар с глава на Иван Перишич. Асистенцията бе на сметката на Хакан Чалханоглу. В 33-ата минута "нерадзурите" направиха победната си опасна атака и я превърнаха в гол. Един Джеко изведе Дензъл Дъмфрис и десният бек стреля силно. Топката се отклони в напречната греда и падна около гол линията. Часовникът на рефера потвърди, че е паднала с цялата си обиколка зад нея и това е попадение. Повторенията потвърдиха тази теза.

В 52-ата минута Алексис Санчес осребри добрата си игра с гол. Той започна атаката с пас към Чалханоглу, а след това атаката премина през Джеко и отново турчина, който пък отклони за чилиеца. Последва удар от близка дистанция за 3:0.

В 87-ата минута Лаутаро Мартинес също се записа сред голмайсторите. Защитник изби топката от Роберто Галиардини, но тя стана много удобна за аржентинеца и той стреля от близка дистанция за 4:0. Петото попадение падна в 88-ата минута, когато точен бе Галиардини след нова груба грешка в обезверената отбрана на домакините.

В друг мач от кръга Лацио победи Дженоа с 3:1 на "Сан Сиро" и продължава да е най-добрият домакин в първенството.

"Римските орли" се изкачиха до седмата позиция в таблицата с 27 точки, а Дженоа остава 18-и с едва 10 пункта, като това бе трета поредна загуба за Андрий Шевченко и компания.

Лацио започна да атакува от самото начало и имаше два много опасни удара чрез Педро - единият бе спасен, а другият блокиран.

Резултатът бе открит в 36-ата минута именно от бившия играч на Рома. Фелипе Андерсон открадна топката пред наказателното поле и му подаде на чиста позиция за 1:0. В 75-ата минуtа резултатът стана 2:0. Франческо Ачерби се разписа с глава след центриране от корнер на Луис Алберто. Класическото 3:0 оформи халфът Матия Закани в 81-ата минута, след като получи извеждащ пас от Алберто и вкара сам срещу вратаря.

Четири минути преди края на редовното време Дженоа вкара почетно попадение чрез Филипо Милигони, който получи в наказателното поле, вдигна си топката и стреля силно за 1:3.