Интер спечели титлата на Италия пет кръга преди края на сезона, след като надигра с 2:1 градския съперник Милан.

Видяхте големия мач по MAX Sport 3 HD, а в него головете на Франческо Ачерби (18) и Маркюс Тюрам (48) донесоха успеха.

Те не само оцветиха град Милано в синьо и черно, а връчиха и трофея за шампион на победителите - Интер е недостижим с 86 точки срещу 69 на Милан на второто място, при пет оставащи кръга. За Милан точен бе Фикайо Томори в 80-ата минута с глава.

В края три червени картона оцветиха още дербито - на Калабрия и Ернандес от Милан, и на Дъмфрис от Интер. Нервите не издържаха, размениха се удари и отборите се спречкаха в сблъсъци по терена.

Новите шампиони имаха превъзходство под дъжда на "Сан Сиро", а мотивацията на съперника да го спре и да не е сигурен за титлата поне тази вечер, не стигна.

В класацията Ювентус продължава да е на върха с 36 титли, тази е №20 за Интер, а Милан остава с 19.

През сезона "нерадзурите" не оставиха никакви съмнения кой е най-силният отбор в Серия А. 27 победи, 5 равенства и само 1 загуба са ясно доказателство.

А тази вечер бе спечелено и шесто поредно градско дерби, което само засилва болката на червено-черната част от града.

Милан ще търси подобрение следващия сезон, докато тази вечер, а и целият сезон принадлежат на "синьо-черните". В оставащите пет кръга те ще опитат да минат и границата от сто точки, за което им трябват пет победи.