Интер спечели футболната Купа на Италия след страхотен финал с Ювентус и победа с 4:2 на "Сан Сиро" в мач, който мина през продължения и можехте да гледате по MAX Sport 3 HD.

Двата тима направиха истинско шоу, като в редовното време мачът завърши наравно 2:2, а в добавените две по 15 минути "нерадзурите" стигнаха до успеха с два безответни гола на Иван Перишич.

Така Интер спечели трофея за първи път от 2011-а и спечели третия си пореден финал в надпреварата, докато Ювентус, който е хегемон в турнира в последните години, остава с нулев сезон. Това се случва за първи път също от 2011-а.

Интер печели трофея за осми път в своята история и така става еднолично трети във вечната класация, като само Ювентус и Рома имат повече.

Мачът започна страхотно за отбора на Симоне Индзаги след страхотен гол на Николо Барела от дистанция в седмата минута.

В 50-ата Алекс Сандро изравни за Юве със силен удар, който рикошира леко в Алваро Мората и забудли Самир Ханданович, който преди това иначе имаше две страхотни намеси.

Само две минути по-късно обратът на "Стадио Олимпико" стана пълен след супер контраатака на "бианконерите", при която Пауло Дибала изведе Душан Влахович. Първият удар на сърбина бе отразен от Ханданович, но при добавката прошка нямаше - 2:1.

Интер натисна в търсене на изравняването и го постигна в 80-ата минута със съвършено изпълнена дузпа от Хакан Чалханоглу. Тя бе отсъдена за нарушение на Леонардо Бонучи срещу Лаутаро Мартинес.

Снимка: Getty Images

Стигна се до продължения, в които Интер на два пъти удари смъртоносно. Първо в 98-ата минута тимът получи нова дузпа, този път след разглеждане с ВАР на нарушение от Матайс де Лихт срещу Стефан де Врай. Този път зад бялата точка застана Иван Перишич и също бе безпощаден.

Хърватинът окончателно уби надеждите на съперника в 102-ата минута с още един страхотен удар от дистанция за крайното 4:2.