Интер се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след победа с 2:1 над Парма на "Сан Сиро", която можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

"Нерадзурите" може би за последен път се изправиха срещу ветерана Джанлуиджи Буфон, който пази на вратата на гостите и им бяха нужни 88 минути, за да го преодолеят. Гол в продълженията на Франческо Ачерби донесе триумфа за тима на Симоне Индзаги.

Парма, който се намира на шестото място в Серия "Б", изненадващо поведе в резултата в 38-ата минута, когато хърватинът Станко Юрич вкара изключително красиво попадение от дистанция.

Гостите продължиха да играят вдъхновено и Андре Онана спаси удар на Адриан Бенедичак.

Интер беше пред отпадане, но успя да изравни чак в 88-ата минута. Тогава Лаутаро Мартинес се разписа със силен удар от границата на наказателното поле след лошо изчистена топка.

Вдъхновената игра на гостите бе впечатляваща и в продълженията, но там "нерадзурите" стигнаха до победен гол в 11-ата минута. Франческо Ачерби се разписа с глава, след като Буфон прати топката към него при остро центриране на Федерико Димарко.

На четвъртфиналите Интер ще играе със Специя или Аталанта.