Милан мина през Верона и дръпна пред Ювентус

Интер и Наполи не излъчиха победител в дербито на кръга в Италия, завършвайки 1:1, а домакините трябва да се ядосват повече за пропуснатата възможност, тъй като бяха повели в резултата, но после допуснаха южняците и все още актуални шампиони на страната да изравнят.

Срещата гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Матео Дармиан се разписа за 1:0 в полза на Интер, като това се случи две минути преди края на първото полувреме.

Наполи обаче се пребори за точката в 81-ата минута, когато Жуан Жезус вкара попадението, донесло точката на гостуващия тим. В края на мача нервите взеха връх, като се стигна дотам, че жълти картони получиха дори и двамата треньори - съответно Симоне Индзаги и Франческо Калцона.

Интер остава начело на таблицата със 75 точки, докато неаполският тим е седми с 33 по-малко.