Наполи постигна третата си поредна победа в Серия “А” и няма загуба вече четири мача, като се позабавлява за сметка на Салернитана при убедителния успех с 4:1. Лоренцо Инсиние вкара един от головете, като по този начин изравни покойната легенда Диего Армандо Марадона във вечната ранглиста на южняците - и двамата имат по 115 попадения във всички турнири за клуба, като по този начин делят третото място.

Повече от тях са вкарали единствено Марек Хамшик (121) и Дрис Мертенс (144).

Разгромната победа на неаполитанците гледахте на живо по МАX Sport 3 HD.

В мача имаше по една дузпа във всяко полувреме, като и двете бяха на сметката на домакините. Жуан Жезус откри в 17-ата минута за 1:0, а голмайстор №1 в клубната история Мертенс се отчете с гол от бялата точка в продължението на първото полувреме.

Междувременно Федерико Бонацоли бе изравнил за гостите в 33-ата минута.

Амир Рахмани направи 3:1 две минути след поднояването на играта, а Инсиние вкара втората дузпа за домакините в 53-ата минута.

Рома спечели във втори пореден кръг от първенството, като този път се наложи с 4:2 като гост на Емполи. Всичко интересно се случи още преди почивката, когато римляните вкараха и четирите си гола, а срещата наблюдавахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Тами Ейбрахам наниза първите две попадения, съответно в 24-ата и 33-ата минута, като така вече има 9 гола на сметката си в Серия “А” и по този начин вече е най-резултатният англичанин в ерата на трите точки в Италия.

Новото попълнение Серджо Оливейра направи резултата класически в 35-ата минута ,а в 37-ата Николо Дзаниоло окончателно уби надеждите на домакините с четвърти гол.

Те все пак върнаха две попадения след почивката - чрез Андреа Пинамонти в 55-ата и Недим Байрами в 72-ата.

“Вълците” на Жозе Моуриньо са шести в класирането с 38 точки, докато Емполи е дванадесети с 29.

Торино и Сасуоло се задоволиха с по точка в мач, който наблюдавахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Тони Санабрия даде преднина на домакините в 16-ата минута, а две минути преди края Джакомо Распадори измъкна хикса за гостите след асистенция на Доменко Берарди. Така Берарди вече е замесен в пет гола в трите си мача от Серия “А” през 2022 година - на два пъти отбелязва, докато асистенциите му са три на брой.