Реал Мадрид нокаутира Барселона в лудо и много зрелищно издание на Ел Класико - 3:2.

Видяхте шоуто по MAX Sport 4 HD.

А то си струваше всяка минута пред екрана, както е обикновено, когато се играе този специален футболен дуел.

Барса поведе рано-рано с гол на Андреас Кристенсен (6-а минута), само за да види аванса си анулиран. При това при спорни обстоятелства - Лукас Васкес падна лесно, закачайки крака си в бранител на гостите.

Реферът Сесар Сото посочи бялата точка, ВАР не отмени решението и Винисиус изравни в 18-ата минута.

Друга спорна ситуация дойде в 28-ата минута, когато топката бе извадена от Лунин около и малко зад голлинията, но не се видя дали преминава с целия си обем. А в Испания няма технология, която да даде категоричен отговор точно при положения като това. И остана на ВАР да гледа повторения от различни ъгли, за да се обедини, че гол за Барселона няма.

Каталунците отново удариха в 69-ата минута, когато Фермин Лопес довкара лошо отбита топка от вратаря Лунин. Но отговорът отново бе светкавичен - Васкес изравни в 73-ата.

И ремито бе добре дошло за Реал, който водеше с 8 точки пред Барса на върха в класирането преди дербито. Но едната точка се превърна в три, когато Джуд Белингам вкара в първата минута на добавеното време, за да донесе успеха.

Какъв старт на кариерата на английския халф в Мадрид - два победни гола в Ел Класико, все в последните секунди! През есента пак Джуд реализира за 2:1 насред Барселона, тогава в 90-ата минута.

Така Мадрид вече празнува 36-ата титла на "белите", които няма как да изпуснат аванс от 11 точки, при само 6 оставащи кръга.