Манчестър Сити е първият осминафиналист в Шампионска лига.

В мач, който гледахте по MAX Sport 2 HD, "гражданите" победиха Йънг Бойс с класическото 3:0.

Героят за актуалния носител на трофея бе добре познат - Ерлинг Холанд, който вкара две от трите попадения за победата.

Норвежецът просто не може да спре да бележи на ниво Шампионска лига, като откри резултата от дузпа в 23-ата минута, а в самото начало на втората част оформи крайния резултат.

Между двете му попадения гол за Манчестър Сити вкара и Фил Фоудън, а английският шампион нямаше никакъв проблем с постигането на тази победа.

Като цяло Сити нямаше трудности и с излизането от тази група, като с четири безпроблемни победи от четири мача, момчетата на Гуардиола си осигуриха мястото напред.

А Холанд ще може да се похвали, че за 34 мача в Шампионска лига, е вкарал невероятните 39 гола.

В следващата фаза отива и РБ Лайпциг, който спечели с 2:1 срещу Цървена Звезда в Белград и обезсмисли тази група, в която звездашите и Йънг Бойс нямат шанс за първите две места, след като от четири двубоя са спечелили само по точка.