Осемнадесеткратният шампион на Швеция Гьотеборг затвърди отличната си домакинска форма в последно време и същевременно задълбочи кризата в редиците на Норшьопинг. Известният с прозвището си "ангелите" тим записа победа с 2:0 у дома и така продължава в мисията си да настигне водачите, като към момента е на четири точки от третия в класирането - АИК (Солна).

Победата на Гьотеборг гледахте пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Тя стана факт благодарение на по едно попадение и в двете полувремена. Преди почивката Кевин Якоб изстреля своите напред за 1:0 в 30-ата минута, а през втората част Хюсейн Карнейл удвои само седем минути след подновяването на играта - 2:0.

Тимът на изглежда неостаряващия капитан Маркус Берг е шести в класирането с 27 точки.

Норшьопинг пък навъртя трето поредно поражение и е доста по-назад - на дванадесето място с 16 точки.