Интер победи Лацио с 3:1 в битката за топ 4 на Serie A, която проследихте по MAX Sport 3 HD.

Изключително ценна победа за "нерадзурите", но голямата новина след нея е, че още днес Наполи може да узакони своята титла.

Неаполитанците просто трябва да победят Салернитана в започващия от 16 часа мач помежду им, който може да гледате по MAX Sport 3 HD.

Истината е, че днес в Неапол празнуват от ранни зори, но всичко можеше да се окаже напразно, защото в 78-ата минута на мача на "Сан Сиро", Лацио все още водеше с 1:0.

А това бе резултат, при който Наполи нямаше да бъде шампион, поне не и днес.

Интер обаче направи шеметен обрат и за 12 минути спря полета на "орлите" с три гола.

Ключово за крайния изход на мача се оказа влизането в игра на Лаутаро Мартинес, а неговото партньорство с Ромелу Лукаку заработи по перфектния начин.

Именно Лукаку асистира на Мартинес, който успя в 78-ата минута да изравни, а пет по-късно белгиецът се отчете с нова асистенция, но този път към Робин Госенс, който осъществи обрата за Интер.

Така Лацио, който откри чрез Фелипе Андерсон в 30-ата минута, но след това доста наивно се прибра в глуха защита, бе принуден да тръгне хаотично в атака, а това доведе до гол за 3:1, дело на Лаутаро Мартинес.

Този резултат означава, че ако днес Наполи победи Салернитана, Италия ще има своя нов шампион.

Колкото до битката за топ 4, там ситауцията е следната: Лацио е втори с 61 точки, Ювентус има 59 и мач по-малко, Интер, Милан и Рома са с по 57, а Аталанта има 55 на седмото място.