И тази седмица сайтът maxsport.live не пропуска да ви предложи видеоподборката с най-красивите голове на уикенда от първенствата, които се предават в каналите на MAX Sport.

Започваме още с петъчния ден, когато Аякс се добра до победата с гол в добавеното време и във втори пореден кръг избегна издънка, след като водеше с резултат 2:0.

При 2:2 в гостуването на Камбюр Райън Гравенберх, който по-рано в мача направи две асистенции, пое отговорността и стреля от дистанция, за да реализира страхотно попадение. Ударът му от над 30 метра срещна страничната греда и влезе във вратата му, а цената му бе три точки и огромно облекчение за съотборниците и треньора Ерик Тен Хаг.

Пренасяме се в Серия "А", където в събота вечерта Милан си гарантира оставането на върха в Серия "А" чрез победа над гостуващия Емполи с 1:0.

И тук победният гол бе по-специален от обикновено. Освен че бе красив, той бе и с необичаен автор. Защитникът Пиер Калулу се възползва от рикошет в стената след изпълнение на пряк свободен удар и прати топката във вратата от границата на наказателното поле с удар по земя.

За 21-годишният французин това бе едва втори гол с екипа на "росонерите". Първият дойде преди две години.

Връщаме се в нидерландската Ередивизи за напрегнатия мач между Цволе и Фейенорд. Срещата бе прекъсната за 10 минути след 70-ата заради грозни сцени по трибуните, но това не притесни гостите от Ротердам, които стигнаха до победата с 2:1.

И тук победният гол си заслужаваше. Топката стигна до Сирил Десерс в наказателното поле, а той трябваше да се обърне преди да я прати неспасяемо в десния ъгъл на вратата - страхотна ориентация и прецизност.

А когато говорим за красиви победни попадения, трябва да отличим и това в мача между Ню Инглънд и Реал Солт Лейк. Гостите от града - бивш домакин на Зимни олимпийски игри, стигнаха до триумфа с гол в 93-ата минута. Реализира го защитникът Тейт Шмит.

Завършваме с три страхотни попадения от испанския футбол.

Мачът от Сегунда между Реал Овиедо и Валядолид нямаше голяма интрига, защото срещата заврши при резултат 3:0, но последното попадение, което падна в 92-ата минута, бе черешката на тортата.

Трима бранители бяха срещу Джонатан Монтиел без да посягат към топката, а той ги финтира и я прати с мощен шут в близкия ъгъл на вратаря, за да оформи крайния резултат.

Красивите голове рядко минават без участие на Барселона и мачът с Осасуна в неделя не направи изключение.

Младият Рики Пуч вкара последното попадение за победата с 4:0, като показа завидно хладнокръвие и финтира последователно вратаря и защитник преди да вкара топката във вратата... като детска игра!

Оставаме на вълна Ла Лига за последния гол. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Бебе реализира много красиво попадение, за да открие резултата за Райо Валекано срещу Севиля.

Португалецът получи пас по фланга и финтира бранител преди да изстреля топката от почти нулев ъгъл.