Устремът на Салернитана в опит за спасение от изпадане продължава, но за жалост на феновете днес тимът стигна само до равенство - 1:1 срещу Каляри в 36-ия кръг.

Срещата, която беше предавана пряко по MAX Sport 3 HD, беше с много драматичен край, при който дузпа за Каляри бе отменена, но в 99-ата минута Джорджо Алтаре донесе точка за гостите.

Салернитана продължава да е без загуба в шест поредни кръга, като се намира на 17-о място с 30 точки, което е с една над опасната зона. Каляри е 18-и с 29 точки, като днешната бе изключително важна.

До края на сезона двата тима ще се борят помежду си и с Дженоа, който е с 28 точки за това 17-о място. Салернитана има мачове с Емполи и Удинезе, Каляри с Интер и Венеция, а Дженоа с Наполи и Болоня.

Днес резултатът откри Салернитана в 68-ата аминута след дузпа, отсъдена за нарушение срещу кипъреца Григорос Кастанос. Точен от бялата точка беше Симоне Верди, а при радостта на домакините се стигна до сблъсъци между резервите, като Франк Рибери получи директен червен картон.

В 76-ата минута Алберто Граси уцели греда за бившия отбор на Кирил Десподов, а в 92-ата минута те получиха дузпа за нарушение от вратаря. Тя обаче правилно бе отменена след разглеждане с ВАР заради фаул срещу самия страж Луиджи Сепе.

Въпреки това Салернитана не успя да опази трите точки, като в 99-ата минута Джорджо Алтаре се разписа след центриране от ъглов удар.