Ювентус и Севиля завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален мач от Лига Европа, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 3 HD.

Така двата тима оставиха всичко за реванша в Андалусия след седмица и загатнаха, че ще играят много атакуващо, както бе днес.

Ювентус имаше късмет, защото изравни резултата едва в самия край, но като цяла тимовете си разделиха по едно полувреме.

Двата тима изобщо не се дебнеха и започнаха да играят много атакуващо от първата минута. В 19-ата Душан Влахович изпусна от чиста позиция, след като Ясин Боно вече беше преодолян.

На другата врата Лукас Окампос пропусна след пас на Ен Несири, но все пак Севиля поведе в 26-ата минута. Случи се след страхотна атака, при която Хил пропусна за Ен Несири и мароканецът бе точен с удар по земя. Малко след това той можеше да отбележи отново, но Данило направи прекрасна намеса в последния момент.

До края на полувремето Севиля имаше още един шанс, при който далечен удар на Иван Ракитич бе спасен прекрасно от Войчех Шченсни.

Ювентус се събуди едва през втората част, когато започна да стреля по-често. Изравнителният гол обаче дойде късно - в седмата добавена минута при назначени шест. След центриране от ъглов удар Данило отклони към Пол Погба, а той към Федерико Гати, който отбеляза от близка дистанция.