Венеция и Салернитана изиграха много емоционален мач от междинния 10-и кръг на Серия "А" на "Стадио Пиерлуиджи Пенцо".

Победата в дербито на новаците отиде на сметката на гостите от Салернитана с 2:1 след червен картон за домакините и обрат през второто полувреме.

Успехът е много важен за отбора на Стефано Куантуоно, тъй като е едва втори и така той събира актив от седем точки на 18-ата позиция в таблицата.

За тима на Паоло Занети загубата е втора поредна и към момента Венеция е 17-и с осем точки.

Именно домакините откриха резултата още в 14-ата минута с гол на Матия Араму. Той се възползва от ниско центриране на Кристиан Молинаро и пропусната топка от Давид Окереке.

В 61-ата минута Салернитана изравни с гол на Федерико Бонацоли с удар по земя, като асистенцията бе на неостаряващия Франк Рибери.

В 67-ата минута Итън Ампаду от Венеция получи втори жълт картон и съперникът се възползва от това, но чак в 95-ата минута. Тогава центриране от дясно бе лошо разчетено от вратаря Серхио Ромеро. Топката стигна до Андреа Скиавоне и той вкара от близка позиция за 2:1.

В друг мач от кръга Специя с Петко Христов завърши наравно 1:1 при домакинството си на Дженоа.