Бетис практически си осигури европейски футбол от новия сезон, след като победи у дома Райо Валекано в зрелище - 3:1. Видяхте шоуто от последния двубой от 34-ия кръг в Испания по MAX Sport 4 HD.

Още в петата минута спектакълът бе открит с гол-шедьовър. Сенегалецът Юсуф Сабали прати снаряд в горния ъгъл от 25 метра, посрещайки топката от движение. Попадение, каквото рядко се вижда!

Айосе Перес удвои в края на първото полувреме, но Райо не се предаде. Санти вкара за 1:2 в 52-рата минута, а после гредата спаси домакините от изравняване.

В шестата минута от добавеното време легендарният, и за съжаление - отказващ се след сезона, Хоакин, асистира на Борха Иглесиас за третия гол - 3:1.

Бетис е шести с 55 точки, като дори още има теоретичен шанс за топ 4 - четвъртият Реал Сосиедад има 62. А осмият Атлетик Билбао, който заплашва евроучастието нна отбора от Севиля, е с 47. Седмият Жирона е с 48 и битката ще е за тази квота за Лигата на конференциите.

Райо също още не се е отказал от нея - 11-и с 46 точки.