Рома на Жозе Моуриньо се върна към победите в Серия “А” след две поредни загуби. Това стана след дузпа, която доведе до победата на римските “вълци” срещу един от отборите от зоната на изпадащите - Каляри и съответно 1:0.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Единственият гол в мача бе дело на дебютантa Серджо Оливейра, който бе привлечен в редиците на столичния тим само преди броени дни. По този начин той се превърна в първия централен полузащитник, който вкарва победен гол за Рома в своя дебют от сезон 1994/1995 насам. Освен това той е и първият португалец, който вкарва за “джалоросите” в италианския елит.

Той е 51-ият играч, който вкарва в дебюта си в Италия в последните 10 години.

Оливейра отбеляза от бялата точка в 33-ата минута, когато Далберт направи нарушение в наказателното поле на гостите, заради което бе санкциониран с жълт картон.

С тази победа Рома излезе на шеста позиция в класирането с равен брой точки с градския съперник Лацио - и двата римски тима имат по 35.

В друга съботна среща, излъчена по МАX Sport 3 HD, Венеция и Емполи не излъчиха победител, завършвайки 1:1.

Новото попълнение на домакините Нани направи асистенция едва 1:55 минути след появата си в игра. Това се случи 1337 след последния му мач в италианския елит, който бе с екипа на Лацио.

Полякът Симон Дзурковски бе открил за гостите преди Нани да даде голов пас към друга резерва - Давид Окереке. Изравнителното попадение падна в 73-ата минута.

Новакът Венеция е седемнадесети с 18 точки, а Емполи е на единадесето място с 29.