Четвъртфиналите в Шампионска лига вече са в историята, а за най-ценното отличие в европейския футбол останаха да се борят отборите на Реал (Мадрид), Байерн (Мюнхен), ПСЖ и Борусия (Дортмунд).

Драма и заплетен сценарий беляза всяка една от четвъртфиналните двойки, които освен рекорден брой голове за тази фаза на турнира, ни подариха доста обрати и страхотни моменти.

Освен головете обаче, в тези мачове имаше и куп решителни вратарски намеси, с които някои от най-добрите на този пост в света помогнаха на своите отбори.

Замесени бяха хора като Мануел Нойер, Макр-Андре Тер Стеген, Едерсон, Ян Облак, Андрий Лунин, Давид Рая, Грегор Кобел и Джанлуиджи Донарума, които с невероятните си изяви помогнаха на своите отбори.

Един от тях обаче се отличи повече от другите, най-вече с историческото постижение, което направи.

Става въпрос за Мануел Нойер, който с победата от 1:0 на Байерн над Арсенал записа своята суха мрежа №58 в Шампионска лига.

Това е абсолютен рекорд, с който той задмина 57-те сухи мрежи на Икер Касияс, а във видеото вижте кои са властелините на сухите мрежи в турнира.