Атлетико Минейро очаквано влетя в групите на Копа Либертадорес с 3:1 в реванша над колумбийския Милионариос.

Още в първия мач се видя, че бразилският отбор е по-класен, а вие проследихте как довърши работата си и с общ резултат 4:2 преодоля плейофния рунд от квалификациите на турнира по MAX Sport 4 HD.

36-годишният славен ветеран Хълк водеше атаката на Атлетико, като той сложи точка на спора с гол в 88-ата минута за 3:0. Преди това два пъти вкара Паулиньо, една от младите звезди на бразилския футбол, като именно Хълк асистира за първото му попадение. В края Урибе върна почетен гол за Милионариос.

В друг двубой от същата фаза имаше повече радост за колумбийския футбол, а битката в Меделин бе класика за южноамериканския фолклор в играта.

Местният Индепендиенте победи с 2:0 чилийския Магаянес и след 1:1 в първия мач също е в групите. Аржентинската деветка Лусиано Понс вкара и двата гола още до почивката, когато вече се бяха понатрупали и картоните - цели 4. До края станаха 10, а Фелипе Флорес от гостите бе изгонен. За да не остане по-назад, червен картон получи и Паласиос от домакините в последните секунди.

Страсти, като за огромния залог да играеш в груповата фаза на най-силния турнир на континента.