Фейенорд постигна много важна победа с 2:0 над НЕК Ниймеген в Ротердам в среща от междинния 18-и кръг на Ередивизи. Можехте да я наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

По този начин възпитаниците на Арне Слот се върнаха на победния път след равенството в дербито с Аякс през уикенда. Те вече имат 41 точки на върха и водят с две на АЗ Алкмаар, който също взе своя мач.

За Фейенорд резултатът откри Джавайро Дилросун още в деветата минута с гол на празна врата след находчиво подаване на десния бек Маркус Педерсен.

Задачата на домакините стана още по-лесна в самия край на полувремето. Тогава Иван Маркес задържа Хименес като последен в отбраната и бе отсъдена дузпа. Първоначално Маркес получи жълт картон, но с разглеждане с ВАР цветът бе променен на червен. От бялата точка капитанът Орхун Кюкчу не сгреши за 2:0.

Загубата е четвърта за НЕК през сезона и тимът е на деветото място с 22 точки.