Нидерландският шамион Фейенорд отложи поне с няколко дни детронирането си от трона на футбола в ниската земя.

Грандът от Ротердам победи Гоу Ахед Ийгълс, като попречи на ПСВ да стане шампион и на теория при три оставащи кръга до края. Мачът видяхте пряко по MAX Sport 3 HD.

ПСВ, който прави феноменален сезон, има девет точки аванс на върха и по всяка вероятно ще узакони титлата си следващия кръг, но приготвеното снощи шампанско не бе отворено.

Гоу Ахед Ийгълс си вкара автогол в 25-ата минута, а малко след това Иванушец удвои. Домакините се върнаха в мача с гол за 1:2, но особена интрига нямаше, а в 69-ата минута Уеда вкара за 3:1, което се оказа и крайният резултат.

По същото време ПСВ разби Херенвен с 8:0, като тимът от Айндховен вече подготвя празненствата на 5 май, когато на свой терен играе срещу Спарата (Ротердам).