Реал Мадрид постигна трудна, но сладка победа с 2:1 при домакинството си на Севиля в мач от 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Красиво късно попадение на Винисисус донесе точките за "белия балет" и те оставят тима на първата позиция с актив от 33, което е с четири повече от втория Атлетико.

Победната серия на Реал продължава, като тя вече е от четири поредни мача в първенството и общо шест във всички турнири.

Това се случи, въпреки че Реал се оказа изоставащ в резултата още в 12-ата минута. Тогава Рафа Мир отправи много силен удар с глава, който се оказа неспасяем за Тибо Куртоа.

В 32-ата минута Реал изравни чрез Карим Бензема. Френският национал реализира с добавка, като преди това удар на Едер Милитао от много далечна дистанция бе спасен с мъка от вратаря.

Реал стигна до победата едва в 87-ата минута. Когато Винисиус получи далечен пас от Милитао, проби към центъра и отправи фантастичен изстрел, който попадна в горния ляв ъгъл на вратата на Севиля.

В самия край на мача Тибо Куртоа направи впечатляващо спасяване, за да опази трите точки за своите.

Поражението оставя Севиля на четвърта позиция с актив от 28 точки, като то е първо от 3 октомври.