Миналогодишният финалист Рома се класира за полуфиналите в турнира Лига Европа, отстранявайки местния съперник Милан. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 2 HD.

След като в първия мач "вълците" изненадаха своя съперник и го победиха на "Сан Сиро" с 1:0, на реванша го довършиха с успех 2:1.

Така тимът на Даниеле Де Роси спечели историческия първи дуел между двата отбора в Европа и ще играе с Байер Леверкузен на полуфинал.

Рома откри още в 12-ата минута чрез добре познатия герой Джанлука Манчини, който вкара с добавка, след като преди това топката срещна гредата.

В 22-ата минута добра работа на Ромелу Лукаку даде възможност на Пауло Дибала да отправи много техничен удар за 2:0.

Малко след това Зеки Челик си изкара червен картон и остави "вълците" с човек по-малко, но това не им попречи да запазят солидния аванс. Той бе намален в 85-ата минута, когато след центриране на Рафаел Леао Матео Габия се разписа с глава за 1:2.

В друг мач пряко по MAX Sport 3 HD Фиорентина победи Виктория Пилзен с 2:0 след продължение в Лигата на конференциите.

"Виолетовите", финалист в турнира от миналата година, се класираха за полуфинал, след като в първия мач в Чехия бяха завършили при 0:0.

Виктория игра с човек по-малко в голяма част от реванша, но бе пречупен едва в продълженията с голове на Николас Гонзалес и Кристиано Бираги. В полуфиналите Фиорентина ще играе с белгийския Брюж.