Наполи е шампион на Италия след 1:1 при гостуването на Удинезе, подпечатало титлата.

Тя изглеждаше формалност от седмици, но след днешното реми, което видяхте по MAX Sport 3 HD, тимът от Юга е недостижим с 16 точки аванс пред втория Лацио при пет оставащи кръга.

Нигерийската деветка Виктор Осимен вкара гола на триумфа за 1:1 в 52-рата минута, след като Удинезе поведе в 13-ата минута чрез Санди Ловрич.

В края хиляди тифози на неаполитанците нахлуха на терена, те бяха изпълнили 3/4 от трибуните в Удине и направиха атмосфера като за домакински мач.

Това е трета титла в историята на Наполи и първа от 1990-а, когато в тима играеше великият Диего Армандо Марадона.

Лацио е втори с 64 точки, а битката за топ 4 ще бъде безкомпромисна - Ювентус има 61 точки, Интер е с 60, а Рома, Аталанта и Милан имат по 58.