Еспаньол нанесе първата загуба на Реал Мадрид от началото на сезона след победа с 2:1 на своя "Корнея де Лобрегат" в осмия кръг.

Поражението за "белия балет" на Карло Анчелоти идва дни след шокиращата загуба от Шериф (Тираспол) в Шампионска лига и задълбочава проблемите в тима.

Победата е едва втора за Еспаньол от началото на шампионата, но тимът към момента е комфортно в средата на таблицата.

Резултатът бе открит именно от домакините в 17-ата минута. Тогава Раул де Томас получи от Адриан Ембрада и с моментален удар не остави шанс на Тибо Куртоа.

Елче победи Селта за първи път от седем години

Еспаньол вкара за 2:0 в 60-ата минута. Тогава Алейш Видал направи индивидуален пробив и стреля точно.

Реал усяп да се върне в мача в 71-ата минута с попадение на Карим Бензема. А негов гол и такъв на Азар бяха отменени правилно заради засада.

Въпреки загубата Реал остава на върха със 17 точки, колкото има и Атлетико. Еспаньол е 12-и с девет точки.

Гледайте мачовете от испанската Ла Лига в каналите на Max Sport HD.