Ню Йорк Ред Булс спечели двадесет и първото градско дерби с Ню Йорк Сити, след като ранен гол осигури на "червените бикове" победата с 1:0. Така тимът продължава да се надява на място в плейофите на Мейджър Лийг Сокър и вече има равен брой точки със съгражданите си в класирането на Източната конференция - по 40.

Мачът наблюдавахте пряко по MAX Sport 3 HD, a до края на редовния сезон и за двата отбора остават по пет мача.

Сити са осми с 40 точки, докато Ред Булс са точно зад тях в таблицата, а за плейофите се класират първите седем тима.

Кристиан Касерес отбеляза единствения гол след статично положение рано през първото полувреме. Андрес Рейес опита да стреля с глава след центриране, но всъщност прати топката към Касерес, който нямаше проблем да я засече във вратата от малко разстояние - 1:0.

Десет минути преди края резервата Малте Амундсен можеше да изравни за гостите, но волето му от границата на наказателното поле разтресе гредата на вратаря Карлос.

"Червените бикове" имат пет победи в последните си седем мача, докато Сити не са вкарвали гол от 22 септември насам.

Гледайте мачовете от МЛС в каналите на MAX Sport.