Дженоа стигна до точка при домакинството си на Сасуоло, макар да изоставаше с два гола след само двадесет минути игра. "Грифоните" успяха да се преборят за равенство - 2:2, като буквално спечелиха точката в последната минута на редовното време.

Джанлука Скамака вкара два светкавични гола за Сасуоло - в 17-ата и в 20-ата минута. Първо той овладя топката между трима защитници на домакините и след лош опит за изчистване и без особени проблеми преодоля вратаря за 1:0. При второто попадение той бе оставен напълно непокрит на далечната греда и просто засече топката в опразнената врата за 2:0.

Матиа Дестро намали резултата в 27-ата минута, когато отбеляза след неособено силен удар с глава при който Андреа Консили със сигурност можеше да се намеси по-добре. Малко по-късно още един гол на Дестро бе отменен заради засада и след консултация с ВАР.

Преди почивката Сасуоло се размина с трети гол, след като Джакомо Распадори стреля в гредата.

Домакините ликуваха в 90-ата минута, когато след изпълнение на корнер Йохан Васкес засече с глава центрирането и изравни - 2:2.

Дженоа е на седемнадесето място със само една победа досега и 6 точки, докато Сасуоло е четиринадсети с 8 точки.

Удинезе и Болоня също не излъчиха победител след 1:1, като домакините играха повече от полувреме с човек по-малко. Роберто Перейра бе изгонен за два жълти картона в 38-ата минута, а и двата гола дойдоха след почивката.

Муса Бароу вкара първото попадение в мача в 67-ата минута, когато от доста малък ъгъл засече прехвърлящ пас от центъра на терена.

Бето обаче донесе равенството на домакините, след като в 83-ата минута надскочи защитниците на Болоня и вкара с глава - 1:1.

Удинезе е единадесети с 9 точки. Болоня пък е на осмо място с три повече.

Гледайте мачовете от италианската Серия "А" в ефира на Max Sport 3 HD.