Суперталантът от Русия Арсен Захарян вкара първия си гол в Ла лига за Реал Сосиедад, а с това върна усмивките на баския тим.

Той спечели домакинството си срещу Кадис с 2:0 в първи мач от 29-ия кръг в Испания, а вие видяхте срещата по MAX Sport 4 HD.

20-годишният Захарян бе привлечен през лятото от Динамо (Москва), след като близо 2 години куп грандове на Европа се бореха за подписа му. Руснакът от арменски произход направи силни мачове, но досега не бе отбелязвал в първенството.

Той се разписа в 68-ата минута след асистенция с петичка на Брайс Мендес. А Микел Оярсабал асистира по същия начин за първия гол в двубоя - на Микел Мерино в 28-ата минута.

Така усмивките се върнаха в Реал Сосиедад след кошмарна серия от 8 поредни домакинства без победа във всички турнири. Баските са шести с 46 точки, като отвориха аванс от четири пред седмия Бетис в битката за Европа.

Зона "Шампионска лига" обаче изглежда твърде далеч - четвъртият Атлетико Мадрид е с 55 точки.

Кадис остава в зоната на изпадащите с 22 точки, две по-малко от 17-ия Селта, който е над чертата на спасението.