Андалусийските грандове Севиля и Бетис спечелиха своите мачове от 21-ия кръг на испанската Ла Лига, които можехте да гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

Севиля взе домакинството си на Майорка с 2:0 след блестящо първо полувреме и по този начин се отдалечи от зоната на изпадащите.

Отборът на Хорхе Сампаоли вече има 24 точки на 12-ата позиция, като разликата с 18-ия Валенсия е четири и като цяло разликите в долната десетка остават минимални. Майорка затваря горната десетка с 28 точки.

Севиля откри резултата в 28-ата минута, когато Юсеф Ен Несири получи страхотен пас от Папе Гей и отбеляза сам срещу вратаря.

Второ попадение за домакините падна в 40-ата минута след остро центриране от десния фланг, с което защитниците на Майорка не се справиха. Брайън Хил само това чакаше и добута топката от лесна позиция.

Бетис пък завоюва много трудна победа с 3:2 при гостуването си на Алмерия.

Тимът на Мануел Пелегрини поведе с гол на Родри още в шестата минута, но в 27-ата новото попълнение на домакините Луис Суарес изравни. Серхио Каналес се разписа, за да даде нов аванс на андалусийци преди края на първото полувреме, но този път в 63-ата минута Самуел Коста бе точен за 2:2. Победният гол отбеляза ветеранът Андрес Гуардадо в 70-ата минута след центриране от ъглов удар.

Така Бетис се изкачи поне временно на петата позиция с актив от 34 точки, а Алмерия е 15-и с 22.