Реал Мадрид и Манчестър Сити не се победиха в първия полуфинал "тежка категория" от Шампионската лига - 1:1.

Два брилянтни гола, много нерви и страхотно тактическо надиграване украсиха дуела, а вие го видяхте по MAX Sport 3 HD.

Сити овладя инициативата от първата минута и половин час Реал не излезе от половината си. В тези 30 минути статистиките бяха направо смайващи, като за мач на "кралете" на "Сантяго Бернабеу" - 24:76 процента владеене на топката, 0:6 удара... Но Реал си е Реал, особено в този турнир.

В 36-ата минута Винисиус тръгна на дрибъл и стреля от близо 25 метра, разстрелвайки вратаря Едерсон - 1:0. С първия удар от играч в бяло в мача до този момент. А за Винисиус да е герой в Шампионската лига не е нещо чуждо, това бе 11-и пореден мач в този турнир, в който бразилецът или вкарва, или асистира за попадение.

Настанаха най-нервните минути, в които Дани Карвахал на два пъти се размина с жълт картон, а в края на полувремето се спречка с Джак Грийлиш.

Мадрид и публиката на "Бернабеу" опитваха да вкарат в употреба всяко оръжие, а Сити изглеждаше за първи път през вечерта смутен.

След почивката обаче отборът на Пеп Гуардиола отново пое инициативата. И точно, когато Реал си я върна, наложи своето темпо и тръгна да търси втори гол, такъв падна във вратата му.

Кевин де Бройне намери топката съвършено и с нисък удар от дъгата на наказателното поле, прострелвайки долния ъгъл на Тибо Куртоа. Два гола от екстра класа, подобаващи на такъв мач!

Домакините имаха претенции, че топката е напуснала терена преди да стигне до белгиеца, но повторенията така и не доказаха дали са основателни.

До края Карим Бензема с глава и Чуамени с далечен удар принудиха Едерсон да спасява, но и двата отбора гледаха повече да не загубят. На 17 май е реваншът в Манчестър и там ще се решава кой ще е на финала в Истанбул.

Сити може да се уповава на невероятната си домакинска форма - 15 поредни победи на неговия стадион във всички 15 мача там, играни през 2023-а година.

А Реал отива с увереност, защото елиминира вече Челси и Ливърпул в предишните кръгове тази пролет, побеждавайки и двата съперника в Англия.

Другата двойка е Милан - Интер, като първият полуфинал е в сряда от 22 часа, а реваншът - на 16 май.