Реал Мадрид постига важна победа с 2:1 при гостуването си на Елче в среща от десетия кръг на испанската Ла Лига.

"Белия балет" стигна до успеха с два гола на бразилеца Винисисус, който успя да компенсира отсъствието на получилия почивка Карим Бензема.

С тази победа Реал се изкачи при триото върха в класирането с 24 точки, като изравни Реал Сосиедад, но е с по-добра голова разлика. Изостава по този показател от Севиля.

Винисиус откри резултата в 22-ата минута, когато завърши красива комбинация след подавания на Каземиро и Мариано Диас. Асистенцията на Мариано бе с пета.

В 63-ата минута Раул Гути от домакините получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Тони Кроос.

Това помогна на Винисиус да вкара втория си гол в 73-ата минута. Тогава той получи от Модрич и реализира с тенхичен удар.

Елче стигна до почетно попадение в 86-ата минута, когато точен бе Пере Мия.

Гледайте мачовете от испанската Ла Лига в ефира на Max Sport 4 HD.