Индепендиенте дел Вале е носител на трофея Рекопа Судамерикана - Суперкупата на Южна Америка, след като с дузпи надви Фламенго на "Маракана". Реваншът завърши 1:0 за бразилците в редовните 90 минути, което изравни общия резултат след 0:1 за еквадорския тим в първия мач.

Видяхте драмата по MAX Sport 4 HD.

Гол на Джорджан де Араскаета в шестата минута на добавените след 90-те взриви трибуните и донесе продълженията, след като Фламенго не успяваше да пробие стената от играчи на гостите цял мач.

В продълженията не се стигна до нови голове, но пък уругвайският рефер Матонте едва удържа положението на няколко пъти. Общо за вечерта той показа 13 жълти картона.

При дузпите Де Араскаета пропусна първи, нататък за Фламенго вкараха Давид Луис, Евертон, Жерсон и Габи Барбоса.

Но гостите бяха пет от пет от 11-те метра: Фаравели, Ойос, Превитали, Шунке и Ландасури не сбъркаха, за да пратят трофея в Еквадор.

Финалът бе точно повторение на сблъсъка за този трофей през 2020-а, когато обаче Фламенго спечели с 5:2 в общия резултат.

Сега носителят на Копа Судамерикана надви шампиона на Копа Либертадорес и триумфира в драмата.