Носителят на трофея Палмейрас отпадна драматично от Копа Либертадорес в луд полуфинален реванш срещу друг бразилски тим - Атлетико Паранаензе. Видяхте шоуто с 4 гола, червен и 7 жълти картона по MAX Sport 4 HD.

Реваншът завърши 2:2, а след 1:0 за тима от Параня в първия двубой, именно той отива на финала в най-важния турнир на Южна Америка. "Зелените" от Сао Пауло поведоха с 2:0 на свой терен, като Густаво Шарпа вкара в 3-ата минута, а Густаво Гомес удвои в 55-а. Проблем бе, че в добавеното време на първата част Мурило бе изгонен за брутален фаул срещу Витор Роке.

В 64-ата минута обаче гостите нанесоха първия си удар, напук на логиката и превъзходството на шампионите. Роке свали топката на Пабло, който отблизо намали на 1:2.

Пет минути преди края Давид Теранс прати страхотен удар с левачката от над 20 метра, за да приспи вратаря на домакините Вевертон, с което да зачеркне вече близките дузпи. И да прати на финал гостите.

Техният треньор Луиш Фелипе Сколари е стар майстор в турнира - това е четвърто достигане на мача за трофея, като е печелил два пъти и е губил веднъж.

Две от трите му участия на финал са именно с Палмейрас, доминацията на който прекрати сега. След две поредни титли на континента, "зелените" отпадат.

Вторият реванш от полуфиналите е в четвъртък сутринта от 03:30 часа по MAX Sport 4 HD.

Фламенго приема Велес Сарсфийлд с аванс от 4:0, взет като гост преди седмица. Бразилският финал изглежда на практика сигурен.