Драма с дузпи реши битката между колоси в младежката Шампионска лига.

Става въпрос за сблъсъка между младите таланти на Милан и Реал (Мадрид), на който станахте свидетели по MAX Sport 3 HD.

Двубоят на базата на "росонерите" край Милано завърши наравно 1:1, а при дузпите домакините успяха да спечелят с 4:3.

Дебютиралият вече за първия тим на Реал Гонсало Гарсия откри от дузпа в 33-ата минута, но в самото начало на второто полувреме Милан изравни чрез Диего Сиа.

Този резултат се запази до края на игровото време, което наложи сблъсъкът да се решава чрез дузпи.

Там Милан вкара четири от петте си изпълнения, докато пропуски за Реал направиха Даниел Янес и Пол Фортуни. Решителната дузпа за "росонерите" вкара Кевин Дзероли.

Така Милан ще бъде част от финалната четворка на младежката Шампионска лига, която ще се проведе с Нион.

Единият мач там е между Олимпиакос и Нант, а другият между Милан и Порто.