Реал (Мадрид) допусна домакинска издънка, която остави тима на пет точки зад лидера Барселона.

В мач, който беше излъчен по MAX Sport 4 HD, Кралете направиха 0:0 с гостуващия Реал Сосиедад.

Това беше дерби, противопоставящо втория срещу третия в класирането, като разликата между двата тима бе и остава едва три точки. Малка разлика в таблицата, малка бе и тя на терена.

Домакините очаквано владееха повече топката и създадоха по-сериозните положения, но пък показаха немощ в завръщащата фаза, коствала и тези загубени две точки.

Мадридчани не успяха да намерят пътят към мрежата на баските си гости и така допуснаха грешка, която може да има сериозно отражение на битката за титлата в Ла Лига.

Барселона продължава да е лидер, но вече с 5 точки пред Реал (Мадрид) и осем пред Реал Сосиедад, който обаче има и мач повече.

Мястото си в топ 4 изкова и отборът на Атлетико (Мадрид), който постигна доста трудна, но ценна победа като гост на седмия в класирането Осасуна с 1:0.

В истинска битка в Памплона, решителен се оказа голът на Саул Нигес в 74-ата минута.

Днес по MAX Sport 4 HD имахте и шанса да наблюдавате мача между Селта и Атлетик (Билбао), който бе белязан от момент, който не бяхме виждали.

Иняки Уилямс от тима на гостите пропусна мач заради контузия, а това бе първият случай от 251 мача насам в период от 6 години, в който роденият в страната на Баските ганайски национал пропусна двубой.

А без него Атлетик не се справи по най-добрия начин, защото загуби срещата с 0:1 срещу намиращия се в зоната на изпадащите преди кръга тим на Селта.

От зоната на изпадащите се измъкна и отборът на Валядолид, който с гол в последната минута на канадския национал Кайл Ларин, успя да победи с 1:0 Валенсия.

Така след изиграването на половината мачове от испанската Ла Лига, в опасната зона са Елче, Хетафе и Кадис, а на много опасна дистанция и с все още неясно бъдеще са тимове като Валядолид, Селта, Севиля, Еспаньол, Валенсия и Жирона.

Всичко това обещава уникална битка за спасение в испанския елит.